ما تا وقتی که این مسئولان مسئولیت ناپذیر را داریم، دشمن خارجی لازم نداریم!

+0 به یه ن

امروز در تلگرام یک متن  از " کانال حامیان مردمی دولت (حمد)" به دستم رسید. لب حرفش این بود که خشک شدن دریاچه ها و رودخانه های ایران کار دشمن هست. جا به جا هم  صراحتا تاکید می کرد که "دانشمندان ما" و "استادان دانشگاه ایران در رشته محیط زیست" هیچ کدام نمی فهمند و فقط او می فهمد!! خلاصه "کانال حمد" هر آسمون ریسمونی می بافت (ولو به قیمت  زیر سئوال بردن اجماع همه متخصصان محیط زیست کشور) که ثابت کند دولت تقصیری ندارد و باید "حمد" و ثنا و ستایش او را گفت!


 حالا شور شدن آب کارون را می خواهند چه طور توجیه کنند؟ سد گتوند هم کار دشمن هست؟!!  گویا حتی مردم محلی هم گفته بودند که اینجا معدن نمک هست اینجا سد نزنید اما بیفکری و سیاسی کاری های دولت های پی در پی باعث فاجعه ای شد که نباید می شد.

و اما عروس خانوم زیبای خودمان که آن قدر  این سال ها جفا دیده که   به پیری زودرس دچار شده!  ببینید قضیه ساده هست.  نیمه دوم سال 94 و  نیمه اول سال 95 سر موقع بودجه لازم برای لایه روبی رودخانه ها را پرداخت کردند. آب باران  و برف ریخت توی دریاچه اورمیه و آن را زندگی دوباره داد! نیمه دوم سال 95 و  نیمه اول سال 96 هم باید همین کار راتکرار می کردند اما خسیس بازی در آوردند. گلوی خود من همینجا پاره شد از بس گفتم این پول را باید واریز کنید. رقم آن چنانی هم در ابعاد ملی نبود. اهمال کردند. دولتیان و مجلسیان هر دو پشت گوش انداختند. بعد رودخانه ها طغیان کردند. سیل آمد ریخت توی مزارع مردم.  چند تن از هموطنان در سیل جان باختند. محصولات کشاورزی  و دام ها از بین رفتند.  چندین برابر پولی که می بایست صرف لایه روبی شود خسارت به بار آمد. آبی که باید به دریاچه اورمیه می ریخت ریخت در مزارع و خانه های  مردم آنها را ویران ساخت.
به همین سادگی، به همین تلخی! به جای آسمون ریسمون بافتن برای توجیه ندانم کاری ها و اهمال های دولت و مجلس، نیروهای مردمی باید به آنها فشار بیاورند  تا به تعهداتشان عمل کنند!

اشتراک و ارسال مطلب به:


فیس بوک تویتر گوگل


  • [ ]